Här hittar du våra

Kontaktuppgifter

Projektgruppen

Anna Bergkvist, projektledare, nås på anna@styrelsepost.se

Erika Darljung, delprojektledare, nås på erika@styrelsepost.se

Charlotta Jansson Josephsson , kommunikatör, nås på cjansonjosephsson@gmail.com

Frågor till IOGT-NTO, Junis, NSF eller UNF?

Joakim Lundqvist, tf. generalsekreterare IOGT-NTO, nås på joakim.lundqvist@iogt.se

Karin Hagman, vik. generalsekreterare Junis, nås på karin.hagman@junis.se

Sandra Karlsson, generalsekreterare NSF, nås på sandra.karlsson@nsf.scout.se

Jonas Larsson, generalsekreterare UNF, nås på jonas.larsson@unf.se

Nyheter

Tyck till på ditt remissmöte!

Du har väl bokat in tiden för remissmöte i ditt län? Under augusti och september har alla möjlighet att tycka till om förslaget till ny organisation. Vi vill veta vad just du tycker! −Det slutgiltiga … Läs vidare ››

Ungas inflytande – inriktningsbeslut

Ungas inflytande skrivs in i stadgar och strategier och deras deltagande säkerställs i såväl formella som informella instanser. Deras förutsättningar att delta i den demokratiska processen ska skärpas genom kompetensutveckling. Baserat på underlaget från arbetsgruppen … Läs vidare ››

Datum för höstens remissmöten – nu med anmälningslänk

Nu är det klart vilka datum som gäller för de regionala remissmötena i höst. Mellan den 26 augusti och 17 september anordnas fysiska och digitala möten för att fånga upp medlemmarnas synpunkter på förslaget om … Läs vidare ››

Visa alla inlägg ››